Alanya’mızda toplumun hemen her kesiminde büyük bir rahatsızlık yaratan trafik yoğunluğu ve sorununun ortaya çıkardığı olumsuz tablonun bertaraf edilmesinde en etkin yöntem olarak ortak aklı, teknolojiyi ve kurumlar arası
iş birliğini hâkim kılacağız. Bu süreçte Emniyet Genel Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü, üniversiteler, konusunda uzman akademisyen ve bilim adamlarıyla koordineli bir şekilde “Akıllı Trafik Sistemi ve Yol Düzenlemeleri” projemizin startını vereceğiz. Bu proje ile sadece yoğunluğun azaltılması değil; aynı zamanda ticari alanlarımızın kalkındırılmasına ve eğitim alanlarındaki trafik yoğunluğunun azaltılmasına yönelik ulaşım politikalarımızı da hayata geçireceğiz.
Alanya’mızda trafik sorununu çözmek için belirlediğimiz birçok noktada yeni kavşak düzenlemeleri, katlı ve köprülü kavşaklar, battı-çıktılar yapacağız. Kuracağımız “Akıllı Sinyalizasyon Sistemi” ile Alanya’nın trafiğini rahatlatmak için önemli adımlar atacağız. Teknolojik olanaklarla Alanya’mızda trafiği sıkıştıran noktaları tespit edeceğiz ve modern kavşak düzenlemeleri ile trafik yükünü azaltacağız. Ayrıca, trafik sorununun çözümüne dönük olarak ihtiyaç duyulan noktalarda ilave yollar inşa etmek ve toplu taşıma seçeneklerini çeşitlendirmek üzere çalışmalarımızı hızla başlatacağız.