Doğduğum, sokaklarında çocukluğumun ve anılarımın geçtiği, yaşamaktan büyük keyif aldığım, çocuklarımı büyüttüğüm ve birçok alanda hizmet verdiğim; dostluğu, mutluluğu, dayanışmayı, cömertliği ve sevgiyi öğrendiğim Alanya’mızın belediye başkan adayı olarak huzurunuzdayım.

Hayatımın bütün süreçlerine ev sahipliği yapan, hiçbir gücün ve kişinin koparamayacağı kadar güçlü bir gönül bağıyla bağlı olduğum Alanya’mızı; geçmişin erdemini günümüzün evrensel değerleriyle sentezleyip insan odaklı, demokratik, çevre dostu; turizm, tarım, kültür, sanat, ticaret ve bilimde bir dünya kenti yapma hayalimle yola çıktım.

Bizler; ben ve ekip arkadaşlarım, bu yolculuğa çıkarken asla bu süreç bize zarar mı verir? Değer mi katar? diye düşünmedik. Önemli olanın kazanmak veya kaybetmek değil; Alanya’mızın kültürel değerlerinin ve kaynaklarının sadece bugüne ait olmadığı bilinciyle, yarının sahibi olan gelecek nesillere “Nasıl daha güzel bir Alanya bırakabiliriz?” sorusu, en büyük motivasyon kaynağımız oldu.

Bizler “Dünya Kenti Bir Alanya” imar edeceğiz iddiasıyla ilk kez yola çıkarken; yabancı ülkelerin kültürünü, yaşam tarzını ve beğenilerini kopyalayan değil; kendi öz değerlerimizi, geleneklerimizi ve kültürel motiflerimizi ön plana çıkaran bir yönetim anlayışını benimsedik.

Bugün burada sizlere geçmişte neleri yaptığımızı, neleri başardığımızı ve bu kente nasıl katma değer sağladığımızı anlatmayacağız. Bizim Alanya’mız için geçmişte yaptıklarımız ortadadır ve herkesin bilgisi dahilindedir.

Bizler; bugün burada sizlere geçmiş başarılarımızı referans
göstererek, kimseyi ayırt etmeden, ortak akıl ile şeffaf, hesap verebilir, katılımcı ve kararlı bir yönetim anlayışıyla Alanya’mızı nasıl bir dünya kenti yapacağımızı anlatıyoruz.

Ben ve ekip arkadaşlarım, bu süreçte Ulu Önderimiz Mustafa
Kemal Atatürk’ün; “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar bu yolda
asla yorulmazlar. ” dediği gibi, doğruluktan ve adaletten
şaşmadan, alnımız açık, başımız dik olarak talip olduğumuz bu
görevden, yine aynı kararlılıkla çıkacağımıza, insan ötesi bir
çabayla Alanya’mızın köklü sorunlarına kalıcı çözümler
üreteceğimize ve Alanya’mızı bir dünya kenti yapacağımıza
söz veriyoruz.

Bu süreçte; sürekli yenilenmek ve gençlere fırsat vermek;
toprağın, havanın, suyun, ağacın, çiçeğin, yaradanın emaneti canlı ve cansız bütün varlıkların haklarını korumak, makamı, mevkisi, mesleği, geliri, ideolojisi gibi etiketlerinden arındırılmış
bir biçimde sadece insanı merkezine alan, kurumlar arası
işbirliği ile ortak aklı ön plana çıkararak çoğunlukçu değil;
çoğulcu bir yönetim anlayışıyla Alanya‘mıza hizmet edeceğiz.

Talip olduğum görevin ne denli ağır bir sorumluluk
gerektirdiğinin farkında olarak, her zaman olduğu gibi yine
Cenab-ı Allah’ tan hakkımızda hayırlı olan ne ise onu vermesi
duasıyla hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum…