İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, Oba Alacami Mahallesi’ndeki halk buluşmasında büyük coşkuyla karşılandı. Şahin’in Alacami’de açıkladığı ‘Yöresel Ürün Çarşısı’ Projesi ile coşku daha da büyüdü.

İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in halk buluşmaları, Alanya merkezden kırsala, en ücra köşeden eski beldelere kadar Alanya’nın her noktasında aralıksız devam ediyor.

Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanan, gördüğü yoğun ilgi ve destek nedeniyle zaman zaman duygu dolu anlar yaşadığı gözlenen Şahin, gündüz Cuma Pazarı esnafıyla buluşmasının ardından akşam ise Cavit Aydoğan’ın davetiyle Oba Alacami Mahallesi’ndeydi.

Ekibi ve sevenleriyle gittiği mahallede coşkulu kalabalığın sevgi gösterileri ve tezahüratları ile karşılanan Şahin, mahalle sakinleri ile tek tek selamlaşıp, kucaklaştı. Ardından vatandaşları dinleyen Şahin, kendisine iletilen yığınla sorun ve talepleri bir bir not aldı.

Vatandaşlara hitabında, gittiği her mahallede vatandaşın benzer sorun ve talepleri bulunduğunu vurgulayan Şahin’in, “Ne yazık ki insanımız ihmal edilmiş. Bizler büyük İslam bilgini Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket ederek her zaman, her koşulda yanınızda olacağız. Sorunlarınızı çözüp, taleplerinizi karşılayacağız, sizleri her koşulda destekleyeceğiz. Böylece hep birlikte daha güçlü olacağız” sözleri dakikalarca alkışlandı.

Şahin’in açıkladığı ‘Yöresel Ürün Çarşısı’ Projesi ile Alacami’de coşku katlandı. Şahin, “Hedeflerimiz arasında Alanya ekonomimizin güçlendirilmesi, yöresel üreticilerimizin yerel kaynakları daha iyi değerlendirmesi, yerel istihdamın arttırılması, kırsalda olan hayat şartlarının gelişmesi, bölgemizin marka kimliğinin desteklenmesi ve yöresel ürünlerimizin etkin kullanımı da var. Bu yüzden kırsalımızda üretilen ürünlerimizin, yiyeceklerimizin, geleneksel obje ve motiflerimizin son kullanıcıya rahat ve doğrudan ulaştırılabilmesi için ‘Yöresel Ürün Çarşısı’ projemizi hayata geçireceğiz. Böylece ailelerimizin bütçelerine doğrudan destek sunmuş olmanın mutluluğunu yaşayacağız” dedi. Şahin’in bu projesi Oba Alacami’de de büyük heyecan yarattı ve dakikalarca ayakta alkışlandı.

Şahin, Oba Alacami’deki halk buluşmasına ilişkin mesajında “Oba Alacami’de Alanyamızın ve mahallemizin çözüm bekleyen sorunları ile çözüm yollarına ilişkin karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. ‘Yöresel Ürün Çarşısı’ projemize halkımızın yoğun desteğini bir kez daha gördük. Misafirperverlikleri ve destekleri için başta mahalle muhtarımız Şevki Karaduman ve Cavit Aydoğan ile tüm Oba Alacamili vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşAllah” dedi.

https://www.buyukalanya.com/oba-alacamide-mehmet-sahine-sevgi-seli-foto-galeri/222114/