İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, seçim sürecindeki programlarına ara vermeden devam ediyor. Bugün de programları kapsamında sabah saatlerinde Damlataş Caddesinde turizm esnafı ile kahvaltılı istişare toplantısında bir araya gelen Şahin, çözüm ofisinde de kadın dostları ile bir araya geldi.

Damlataş Caddesi’nde Çarşı Mahallesi muhtarı Kadri Kasapoğlu’nun da katıldığı toplantıda Şahin, turizm esnafının sorunlarının yanında sektörün ve Alanya’nın sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili de esnafın dilek ve taleplerini aldı.

Toplantıda Şahin katılımcılara, “Turizmi çeşitlendirme konusunda kararlı plan ve politikalara sahip yerel yönetim vizyonumuzla; sürdürülebilir turizm gelişim planını hayata geçireceğiz. En belirgin hedefimiz Alanya’mızda turizmi 12 aya yaymak, özelleştirilmiş ve detaylandırılmış tanıtım ve pazarlama yöntemlerini geliştirmek olacaktır. Dünya ölçeğinde liman işletmecileri ile bağlantıları kurarak, gerekli alt ve üst yapı yatırımlarını yapacağız. Alanya’mızı kruvaziyer turizminin önemli bir destinasyonu haline getireceğiz” dedi.

Çarşı Mahallesi Muhtarı Kadri Kasapoğlu ve turizm esnafı Turgut Durusoy’a nazik davetleri, misafirperverlikleri ve destekleri için teşekkür eden Şahin, “Alanya’mızda mevcut turizm potansiyelimizin ve işletmelerimizin markalaşma süreçlerine destek olacağız. Alanya turizminin kültürel, sosyal, tarihsel ve toplumsal ayırt ediciliğini, kalitesini, imajını yerli yabancı tüketicilerinin zihninde farklı konumlayarak Alanya’mızın marka değerini arttıracağız” dedi.

Yoğun bir program takip eden Şahin, bugün Çözüm Ofisi’nde kadınlar ile de bir araya gelerek talepleri aldı, Alanya’nın çözüm bekleyen sorunları ile ilgili de projeleri ile ilgili de bilgi veren Şahin, “Çalışan annelerimizin ve çocuklarımızın yanında olacağız. Kadınlarımızın çalışma yaşamında hak ettikleri gibi daha fazla yer alabilmeleri için çocuk bakımı ve eğitimi hizmetlerini yaygınlaştıracağız. Çocuklarımıza, geleceklerine ve eğitimlerine verdiğimiz önem ve öncelikle çalışan annelerimize destek misyonumuz doğrultusunda kreşlerinin sayısını özel sektör işletmecilerinin de hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak hızla arttıracağız” dedi.

https://www.buyukalanya.com/mehmet-sahine-carsi-esnafindan-tam-destek-foto-galeri/221769/