İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, Alanya’da hayvanlar adına oy kullanacak olan maddi manevi emek harcayan yüz kişinin katılımlarıyla hayvansever gönüllüleri yemekte buluşturdu.

Hayvanların refahı ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için projelerini anlatan Şahin, özellikle “Kısırlaştırma Aşılat, Yerinde Yaşat” çalışmasına vurgu yaparak emek veren hayvansever gönüllülerle işbirliği ve iletişim içerisinde olacağını, beraber yol almaları ve ortak akılla hareket etmeleri gerektiğini, veteriner hekimler görevlendireceğini, hem hayvanların yeterince beslenmesi hem de hayvansever gönüllülere verilmek üzere kedi köpek mama üretimi yapılacağını kaydetti.

Şahin ayrıca hayvan ambulansı, rehabilitasyon merkezinde klinik ortamına tüm makine ve teçhizatın alınmasını, özellikle beton kafeslerde tutulan köpekleri etolojik yapılarına uygun doğal yaşam alanlarına kavuşturulacağının sözünü verdi.

Emek veren hayvansever gönüllülere gece gündüz demeden verdikleri emekleri için teşekkür eden Şahin, “Eğer bu sözlerimi yerime getirmezsem benden bunun hesabını sorun” dedi.

https://www.buyukalanya.com/mehmet-sahinden-hayvan-severlere-soz/222567/