Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, 19 Eylül Gaziler Günü öncesi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Alanya Temsilcisi Abdullah Yılmaz ve ekip arkadaşları, Soğukpınar Mahallesinde ikamet eden kahraman gazilerimizden Hüseyin Coşkun’ a evinde bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Her zaman gazilerimizle yakından ilgilendiği bilinen Şahin, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı döneminde de görev süresinin sonlarında gazilere verdiği Kıbrıs Gezisi sözünü geçtiğimiz Nisan ayında yerine getirerek gazilerimizin gönüllerinde taht kurmuştu.

 ‘’KILICINI KESKİN BAHTINI AÇIK’’
Ziyarete eşlik eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Alanya Temsilcisi Abdullah Yılmaz; “Mehmet Başkanımız, her zaman bu güzel ülkemiz için gözünü kırpmadan bedel ödeyen kahraman gazilerimizin yanında olmuştur. Bunu sözle değil bütün samimiyeti ile yapmıştır. Bizlere verdiği sözü yerine getirerek neredeyse yarım asır sonra Kıbrıs’ı ziyaret etmemizi sağlamıştır. Bizlere olan bu desteği paha biçilemez değerdedir. Allah ondan razı olsun, atını eşkin, kılıcını keskin bahtını açık etsin.” dedi.

GAZİLERİMİZİN YÜREK ATIŞLARIYLA DALGALANIYOR
Ziyaret ile ilgili duyguları sorulan Şahin ise; “Hayatını bu vatan için feda etmekten çekinmeyen, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu kutsal topraklar için gözlerini kırpmadan bedel ödeyen kahraman gazilerimiz için ne yapsak azdır. Ne yaparsak yapalım onlara olan borcumuzu ödememiz mümkün değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Gaziler yaşayan anıtlardır.” Bu bilinçle kendilerine sadece gaziler gününde değil her daim minnet duyuyor ve yanlarında olmaya çalışıyoruz’’ dedi.

GAZİLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM
Şahin konuşmalarını şöyle devam etti; ‘’Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevimi yerine getirirken de bu bilinçle hareket ettim. Ben gazilerimize görev süremin sonlarına doğru savaştıkları toprakları tekrar ziyaret etmelerini sağlamak için bir söz vermiştim. Geçtiğimiz Nisan ayında da bu sözümü yerine getirmiş ve hep beraber Kıbrıs ziyaretini gerçekleştirmiştik. Bugün evinde ziyaret ettiğimiz kahraman gazimiz Hüseyin Çoşkun maalesef rahatsızlığından dolayı bizimle Kıbrıs’a gelememişti. Bu yüzden hepimiz için çok önemli olan 19 Eylül Gaziler Günü öncesi kendisini evinde ziyaret etmek istedim. Geçmişin anılarını tazeleyip, duygulu anlar yaşadık.  Rabbim bu vatanı bizlere vatan yapan tüm kahraman şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun. Hayatta olmayan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Unutulmasın ki bağımsızlığımızın sembolü Ay yıldızlı bayrağımız ölümsüz şehitlerimizin nefesleri, gazilerimizin yürek atışlarıyla dalgalanıyor. Sonsuza kadar da dalgalanmaya devam edecek.” dedi.

https://www.gazetealanya.com/mehmet-sahinden-gazi-coskuna-anlamli-ziyaret?fbclid=IwAR0PBpa05yxwzBJzscCEhMAjr-5q_qxfiy7J4nHNLNdY9VWDlseGi9A7okw