Yaklaşık iki yıldır sahada aktif bir şekilde çalışmalarına devam eden İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, İyi Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, İl Başkan Yardımcısı Alper Arıkan, İlçe Başkanı Hilmi Er, ilçe teşkilatı ve ekip arkadaşları ile birlikte Alanya’nın bir ucundan diğer ucuna oldukça yoğun bir Pazar gününü geride bıraktı.

İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, Pazar programına sabah saatlerinde Bademağacı’nda kahvaltılı istişare toplantısında vatandaşla bir araya gelerek başladı. Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen programda Şahin, her zaman olduğu gibi toplantıya katılan vatandaşın sorunlarını dinleyip, sorunların çözümüne yönelik görüşlerini almayı ihmal etmedi.

Mehmet Şahin, Bademağacı programı sonrasında öğle saatlerinde mahalle buluşmaları kapsamında Sapadere’de mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Burada da çok yoğun bir katılım ile karşılaşan Şahin, mahalle sakinleri ile ayrı ayrı selamlaşarak sohbet etti.

Misafirperverlikleri ve destekleri için mahalle muhtarı Hamit Baç ve tüm mahalle sakinlerine teşekkür eden Şahin, “Her bir mahallesi ayrı güzel ve değerli Alanya’mızda hizmetin ulaşmadığı nokta bırakmayacağız. Sapadere Mahallesi gibi potansiyeli yüksek mahallelerim turizme entegre ederek yeni turizm destinasyonları haline getireceğiz. Kadınlarımızın bireysel ve kolektif kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla kuracağımız kadın kooperatifleri ile kadınlarımızın Alanya’mızın kültürel motiflerini yerli yabancı ziyaretçilerimize doğrudan aktarabilecekleri bir sistemi hayata geçireceğiz” dedi.

Sapadere programından sonra Alanya’nın en batı noktasındaki sırasıyla Çakallar ve Saburlar mahallelerinde de mahalle buluşmaları kapsamında vatandaşla bir araya gelen Şahin’e var olan desteğin her geçen gün büyüyerek devam ettiği gözlemlendi.

 

İyi Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, İl Başkan Yardımcısı Alper Arıkan, Alanya İlçe Başkanı Hilmi Er ve ekip arkadaşları ile birlikte Çakallar ve Saburlar’da da mahalle sakinleri buluşan Şahin, halkın sorunlarını dinleyerek, sorunların çözümüne dönük bilgiler paylaştı. Vatandaşların dilek ve önerilerini de alan Şahin, misafirperverlikleri ve destekleri için başta mahalle muhtarları Memiş Şahin ve Bilal Barcın ile tüm mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Şahin yaptığı konuşmada, “Geleneklerimize ve kültürel motiflerimize sahip çıkma misyonumuzla, Alanya’mızın batısında kalan mahallelerimizde de festival ve yayla şenlikleri kültürünü başlatarak, her bir mahallesi ayrı güzel ve değerli Alanya’mızda hizmetin ulaşmadığı nokta bırakmayacağız” dedi.

Şahin konuşmasına, “Modern tarım uygulamaları ve çözümleri vizyonumuz doğrultusunda; tarımsal üretimi arttıracak çalışmalarla tarım sektörümüzü ve çiftçimizi destekleyeceğiz. İlgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içinde doğal kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanarak öncelikle Alara ve Dimçayı gibi boşa akan doğal zenginliklerimizi göletlere taşıyarak denetim altına alarak çiftçimize ve şehrimize olan katma değerini arttıracağız” sözleri ile devam etti.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda verdiği sözleri yerine getirerek ve hayata geçirdiği projeler ile her kesimden takdir gören Şahin’in, “Her Şey Alanya’mız İçin” diyerek devam ettiği hizmet yolunda aynı gün Alanya’nın doğusundan batısına bir çok programa katılarak vatandaşların dertleri ile dertlenmesi ve projeleri ile vatandaşlara umut vermesi takdir topladı.

https://www.buyukalanya.com/mehmet-sahin-gonulleri-fethetti-foto-galeri/221597/