Alanya Belediye Başkan Adayı ve Litvanya Fahri Konsolosu Mehmet Şahin, dün sabah kahvaltılı istişare toplantılarına devam ederken, “Verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik” dedi

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanlığı görevini 2 dönem başarıyla yaptıktan sonra bırakan ve Alanya Belediye Başkan Adayı olduğunu resmen açıklayan Mehmet Şahin, dün sabah istişare toplantılarına bir yenisini daha ekledi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği kahvaltıdaki konuşmasında yaptıklarını ve hedeflerini anlatan Şahin, “2013’te göreve gelmeden önce ‘Sizi seçimden seçime hatırlamayacağız’ demiştik ve göreve geldikten sonra kahvaltılı istişare toplantılarına başlamıştık. İlk olarak 20 kişiyle öğretmen evinin en üst katında bir masa koyup öyle başlamıştık. Günden güne çığ gibi büyüdü kahvaltılarımız, öğretmenevinin üst katında 20 kişiyle bir masada başladık ama daha sonra alt katına bile sığmaz hale geldik. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda görevimiz bitti demedik ve bu yıl tekrar istişare buluşmalarımızı başlattık. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2 dönem görev yapacağımıza söz vermiştik ve sözümüzü tuttuk, sözümüzün eriyiz. Ben hem bürokrasi, hem ticaretin içinden geliyorum. Bürokrasinin nasıl işlediğini biliyorum, onun için bilgi birikimimizi alıp gidelim, oturalım deme hakkımız yoktu. Çünkü Alanyamız bize çok şey verdi, Alanya’mıza borcumuz var, bunu samimiyetimle ve canı gönülden söylüyorum. Bu borcumuzu nasıl ödeyebiliriz dedik, halkımızın da teveccühü doğrultusunda Alanya Belediye Başkanlığı görevine aday olduk” dedi.

“ORTAK AKIL ÖNEMLİ”

İstişare toplantılarının ortak akıl anlamında çok önemli olduğunu vurgulayan Şahin, şöyle devam etti: “Sözde ortak aklı değil, özde ortak aklı kullanmak önemli olan. Şehir disiplininden tutun da ulaşım, sulama, turizm, nasıl nitelikli turiste ulaşırız, burada hepsini arkadaşlarımızla istişare ediyoruz ve fikirlerimizi, projelerimizi anlatıyoruz, onların da duygu ve düşüncelerini alıyoruz. Kahvaltılı istişare toplantılarımız devam edecek. Hiç bir zaman koltuktan güç almadık, demek ki koltuktan güç almadan da kahvaltılı istişare toplantıları yapılabiliyormuş. Biz de sizlerin verdiği bu heyecan ve güçle Alanya’mıza her alanda hizmet etmeye devam edeceğiz.”

“KENT DİSİPLİNİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Kent disiplininin son derece önemli olduğunu ifade eden Şahin, “Örneğin kaldırımlar sadece yayalar için olmalı, diğer taşıtlar olmamalı, sosyal alanlarda asla ve asla alkol alınmasına müsaade etmeyeceğiz. Alkol kullanmak isteyen arkadaşlar, barlar ve restoranlar var, orada alabilirler. Alanyamız turizm memleketi zaten. Bizim engelleme gibi bir durumumuz yok, o Cenab-ı Allah’la kendi aralarında ama ailelerimizin sosyal alanlardan rahatlıkla faydalanabilmesi için sosyal alanlarda alkol alınmaması gerekiyor. Buna örnek bir sürü şehir var” şeklinde konuştu.

“İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABALARI”

Özellikle sosyal medya üzerinden kendisine karşı itibarsızlaştırma çabalarının olduğunu anlatan Şahin, “Maalesef görüyorum, sosyal medya üzerinden değişik gruplar, fake (sahte) hesaplar, bizleri itibarsızlaştırma hareketi içindeler. Ben bunlardan hiç korkmadım, korkmam da, bu ancak arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle, dostlarımızla saflarımızı sıkılaştırır. Alanya halkı önünde biz daha çok itibarlıyız. Orman, hazine, ihale gibi devletin gücünü şahsım adına kullandığımı tespit ederseniz, ben söz veriyorum, hemen adaylıktan çekileceğim. Bunlar aptalca şeyler, hiç mantıklı şeyler değil, onlara yazdırıp çizdiren arkadaşlara tavsiye ediyorum, bunlardan vazgeçin, bunlar size bir kazanç sağlamaz, toplumumuz neyin ne olduğunu, kimin ne yaptığını biliyor. Bizde her şey Alanyamız için, hepsini içinde kapsadığı için böyle bir sloganla yola çıktık. Dernekler oluşturup insanları asla rahatsız etmeyeceğiz. Alanya halkımız rahat olsun, asla öyle bir dernek olmayacak. Biz nasıl doğu ve batı mahallelerimize noter açtırdıysak, aynı şekilde irtibat ofislerini de açtık. Açma nedenimiz, doğu ve batı mahallelerimizde insanlarımıza hizmet etmekti. Onların hizmetten daha rahat faydalanmasını sağlamaktı” ifadelerini kullandı.

“HİZMET OFİSLERİ MAHALLELERE YAYILACAK”

Seçildiğinde belediye hizmetlerinin mahallelerde oluşturulacak ofisler aracılığı ile verileceğinin altını çizen Şahin, şöyle devam etti:
“Bizim dönemimizde hem doğu hem de batı mahallelerimizde Alanya Belediyesi’nin bütün hizmet ofislerini oluşturacağız. Alanya’da ne yapılırsa, orada da aynısı yapılacak. Bunun benzerlerini Ticaret ve Sanayi Odası’nda yaptık. Örneğin, bizim sicil, harç alma gibi bir yetkimiz yok, bir kaç tane banka var, onlara yatırılmak zorunda. Odamıza bir tane banka şubesi açtırmak istedim, olmadı. Biz de sicil harçlarını topladık, götürdük bankaya yatırdık, risk aldık. Yaptığımızın arkasındayız. Konaklı ve Mahmutlar’a hizmet ofisleri açtık, Konaklı’da bir buçuk yıl kiramız yok. Mahmutlar ofisimizin yıllık kira bedeli sadece 50 bin lira. Bunları iyi anlatmak lazım. Biz de meclis üyelerimize bilgi vererek açmıştık bu ofisleri. Biz yeni yönetimin işine karışmayız, nasıl isterlerse öyle yaparlar. Orayı da kapatabilirler, burayı da, mutlaka gerekçeleri vardır. Biz doğru bulduk ve açtık. Bugün de olsa ben hizmet ofislerini devam ettirirdim.” Şerife ÇOBAN

https://www.yenialanya.com/haber/15884832/beyhude-cabalar

https://www.sonalanya.com/haber-mehmet-sahin-kahvaltili-istisare-toplantilarina-ara-vermeden-devam-ediyor-32407.html