İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, ‘Alanya Kalesi Batı Cephesi Aydınlatma Projesi’ni açıkladı. Şahin, “Hem yeni bir cazibe merkezi oluşturmuş olacağız hem de kentimizin daha estetik görünmesini sağlayacağız” dedi.

İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, Alanya’nın her noktasında halkla buluşmalarını sürdürürken, heyecan yaratan projelerinden birini daha açıkladı. Şahin, ‘Alanya Kalesi Batı Cephesi Aydınlatma Projesi’ ile ilgili “Alanya’mız geçmişin görkemi ile ışıldayacak” dedi.

Şahin, Alanya Kalesi Batı Cephesi Aydınlatma Projesi’ni şöyle anlattı:

“Alanya’mızı bir dünya kenti yapma vizyonumuzla, ilgili kurumlarla iş birliği ve koordinasyon içerisinde, Damlataş Mağarası ile başlayıp Cilvarda Burnu’na kadar devam eden 1,5 kilometrelik aksta, yarım adanın yıllardır karanlığa gömülmüş olan batı cephesini modern ve teknolojik unsurlarla aydınlatacağız. Projemiz kapsamında Alanya Kalemizi bir bütün olarak tanımlayarak tasarlayacak, doğal yapıya kesinlikle zarar vermeden, ultraviyole ve kızılötesi LED armatürlerle ışıl ışıl bir görünüme kavuşturacağız. Böylelikle bölgede hem yeni bir cazibe merkezi oluşturmuş olacağız hem de kentimizin batısında yer alan yerleşim yerlerinden bakıldığında Alanya’mızın daha estetik görünmesini sağlayacağız.”

Alanya Kalesi Batı Cephesi Aydınlatma Projesi’ni hayata geçirirken doğal ve tarihi yapı ile canlıların korunacağını vurgulayan Şahin, “Tüm süreç boyunca önceliğimiz doğal habitatı tahrip etmeden, tüm canlıların yaşam ve üreme alanlarını korumak ve denizel biyoçeşitliliğe hassasiyet göstermek olacak” dedi.